کابل (پژواک، ١٧ قوس ٩٨): تيم انتخاباتى دولت ساز به رهبرى محمد اشرف غنى و تيم تدبير و توسعه به رهبری فرامرز تمنا، براى دست يابى به اهداف مشترک، با هم ايتلاف نمودند.
اين مطلب، در اعلاميه اى تذکر يافته که از سوى تيم دولت ساز، امروز به رسانه ها ارسال گرديده است.
در اعلاميه آمده است که بدون تردید در روند پیشرفت و توسعهٔ افغانستان، باید همهٔ شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی، نقش خویش را ایفا نموده و هیچ عزم و اراده‌ ای برای انکشاف کشور نادیده گرفته نشود.
منبع گفته است که بر همگان واضح است که تیم «دولت‌ساز» به رهبری محمد اشرف غنی و تیم «تدبیر و توسعه» به رهبری فرامرز تمنا، تیم‌های انتخاباتی برنامه محور بوده و برای دست‌یابی به یک افغانستان شکوفا، امن و توسعه‌‌یافته، که همه شهروندان آن دسترسی برابر و همیشگی به رفاه، آزادی و آگاهی داشته باشند، تلاش می کنند.
در اعلاميه تذکر يافته که هر دو تیم انتخاباتی بر این باوراند که تأمین امنیت، توسعه، مبارزه با فقر، تأمین رفاه و آسایش، نه‌ تنها وظیفۀ یک فرد یا یک گروه نیست، بلکه یک فرد یا یک گروه به تنهایی هم نمی‌تواند افغانستان را به سمت شکوفایی و توسعه ‌یافتگی هدایت کند؛ لذا این وظیفۀ گروه‌ها و جریان‌های مختلف است که در کنار یک‌دیگر برای دستیابی به افغانستانی آزاد، آباد و سربلند بایستند.
منبع گفته است که برای رسیدن به چنین آرمان مقدس، تیم «تدبیر و توسعه»، دعوتِ تیم «دولت‌ساز» مبنی بر همکاری و اعلام حمایت از آن تیم را می‌پذیرد و مشارکت خویش را با رهبری این تیم، جهت دستیابی به افغانستانی امن و توسعه یافته اعلام می‌دارد.
در اين اعلاميه رهبری تیم‌های یادشده، از تمام دست اندرکاران انتخاباتی تقاضاشده است که به روند و فیصله‌های قانونی احترام گذاشته و اصول و لوایح انتخاباتی را رعایت نمایند.
منبع علاوه کرده است: "متاسفانه اعلام نتایج انتخابات، مطابق تقویم از قبل تعیین شده صورت نگرفت، تاخیر اعلام نتایج و همچنان ایجاد هر نوع بحران، به زیان کشور تمام شده و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی آنرا شهروندان کشور متحمل می‌شوند."
تيم هاى ياد شده، از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته اند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری ١٣٩٨ را در روشنایی قوانین نافذه، هر چه سریع‌تر اعلام نماید.
انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان سال روان برگزار شد. قرار تقويم انتخاباتی، نتایج ابتدايى بايد به تاریخ ۲۷ ميزان و نتایج نهایی در ۱۶عقرب اعلام می شد؛ اما به دليل تاخير در روند انتقال معلومات دستگاه بايومتريک در سرور، اعلان نتایج ابتدایی به تاخیر افتاد.
کمیسیون مستقل انتخابات، به تاریخ پنجم عقرب گفت که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را در ۲۳ عقرب اعلام می کند؛ اما این تاریخ نیز به مدت نامعلوم به تاخیر افتاد.

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.